مورد ایران افزایش آمریکا اخبار اقتصادی و بازرگانی

مورد: ایران افزایش آمریکا اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی ترامپ نمی‌تواند به زور مانع صلح غرب با کشور عزیزمان ایران شود / گاردین

یک روزنامه انگلیسی در تحلیلی روز دوشنبه نوشته رئیس‌جمهور آمریکا نمی‌تواند با زورگویی مانع صلح غرب با کشور عزیزمان ایران شود.

ترامپ نمی‌تواند به زور مانع صلح غرب با کشور عزیزمان ایران شود / گاردین

گاردین: ترامپ نمی تواند به زور مانع صلح غرب با کشور عزیزمان ایران شود

عبارات مهم : ایران

یک روزنامه انگلیسی در تحلیلی روز دوشنبه نوشته مدیر جمهور آمریکا نمی تواند با زورگویی مانع صلح غرب با کشور عزیزمان ایران شود.

به گزارش فارس، یک روزنامه انگلیسی در مطلبی روز دوشنبه به توئیت تهدیدآمیز امروز «دونالد ترامپ»، مدیر جمهور آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران پرداخته و در تیتر خود نوشته است: «توئیت ترامپ خطاب به کشور عزیزمان ایران نمی تواند با زور غرب را به سوی فاصله گرفتن از صلح آفرینی سوق دهد.»

ترامپ نمی‌تواند به زور مانع صلح غرب با کشور عزیزمان ایران شود / گاردین

روزنامه گاردین در این مقاله آینده نگری کرده بعید است احیای تحریم ها علیه ایران، حکومت این کشور را نابود کرده یا سیاست هایش در منطقه را عوض کردن دهد.

این روزنامه نوشته است: «احیای تحریم ها بعید است حکومت را نابود کرده یا باعث عوض کردن سیاست هایش در منطقه شود. آمریکا بر دنیا حکمرانی نمی کند، ولی تحریم ها تقریباً به طور قطع باعث تضعیف میانه روی شده است و محافظه کاری را در این کشور تقویت می کنند.»

یک روزنامه انگلیسی در تحلیلی روز دوشنبه نوشته رئیس‌جمهور آمریکا نمی‌تواند با زورگویی مانع صلح غرب با کشور عزیزمان ایران شود.

گاردین در ادامه آینده نگری کرده اعمال تحریم های آمریکا باعث انسجام دنیا غرب در برابر این کشور شود: «موضوع جدی تر کاری است که تحریم ها جهت منجسم کردن غرب انجام خواهد داد. هیچ کشور دیگری تعهداتش در توافق هسته ای را زیر پانگذاشته، ولی ترامپ می گوید نه تنها آنها که با آمریکا مخالفت می کنند بلکه آنهایی که به تحریم های این کشور گردن نمی نهند خودشان تحریم خواهند شد.»

در ادامه این مطلب آمده است: «هر کشوری که از از ماه نوامبر با کشور عزیزمان ایران معامله کند دسترسی اش به بازارهای آمریکایی قطع خواهد شد و کسانی که با خود اینها معامله کنند هم به همین آینده دچار خواهند شد. اینکه شرکتع های آمریکایی از ارتباط با کشور عزیزمان ایران منع شوند یک مسئله هست، ولی اینکه ارتباط دنیا قطع شود، مسئله دیگری است.»

گاردین نوشته چنین اقدامی به منزله اعلام «خصومت اقتصادی» علیه متحدان خواهد بود که این بار دامنه ای شدیدتر از جنگ تعرفه ای ترامپ علیه اروپا و چین خواهد داشت.

ترامپ نمی‌تواند به زور مانع صلح غرب با کشور عزیزمان ایران شود / گاردین

این روزنامه نوشته است: «[این اقدام] از لحاظ تبعاتی که در پی دارد، نسبت به تقابل جویی ترامپ با ناتو دردسرسازتر است و باعث می شود سایر کشورهای غربی جهت ادامه روابط با ایران، جانب روسیه و چین را بگیرند. چنین اقدامی به صورت ضمنی، ایمنی راهبردی آمریکا را به خطر می اندازد.»

واژه های کلیدی: ایران | آمریکا | تحریم ها | روزنامه | آمریکایی | دونالد ترامپ | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz